Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Naša filozofia

ZODPOVEDNÁ VÝROBA

Sme perfekcionisti, ktorým záleží na každom detaile. Od roliek metráže cez jednotlivé švy až po finálny výrobok – každý centimeter látky prechádza rukami našich krajčírok. Veríme totiž, že práve ľudský faktor je kľúčom k úspechu. Preto posteľnú bielizeň šijeme v menších dielňach, kde nadväzujeme na remeselnú tradíciu, udržujeme osobné vzťahy a garantujeme dohľad nad každou fázou výroby produktu.

TRHANIE LÁTKY

Jednou z jedinečných metód, ktorú pri výrobe obliečok využívame je trhanie látky. To nám umožňuje zachovať striktné línie osnovy a útku, čo je kľúčové pre prevenciu krútenia švov. Toto narušenie je naopak bežnou súčasťou procesu strihania metráže – rutinne využívanej techniky v masovej produkcii a priemyselných závodoch. Aj keď je trhanie náročnejšie, je pre nás nevyhnutným krokom k dokonalosti.

TVORBA KOLEKCIÍ OBLIEČOK

Za vznikom každej kolekcie sa skrýva komplexný proces. Všetko začína pri farbách, ktoré navrhuje naša kreatívna riaditeľka na základe hlbších myšlienok, príbehov a inšpirácie. Nasleduje vývoj štruktúry látky aj jej systematické testovanie. S tým nám radi pomáhajú napríklad na Textilnej fakulte Technickej univerzity v Liberci.

VÝVOJ PRODUKTOV

Našim cieľom je hľadať šetrnejšie spôsoby a praktické riešenia, ktoré pomôžu vám aj prírode. Snažíme sa neustále rozširovať sortiment s ekologickými materiálmi, zbavujeme sa zbytočných prvkov, ako sú zipsy či gombíky, a minimalizujeme svoj vplyv na životné prostredie. Ide o nepretržitý proces, ktorému v Lejaan venujeme veľké množstvo energie.

VÝBER DODÁVATEĽOV

Pri budovaní dodávateľského reťazca kladieme dôraz na transparentnosť, spoločné hodnoty, otvorenosť voči inováciám a schopnosť budovať dlhodobé vzťahy. Vďaka tomuto prístupu sa neustále zdokonaľujeme a zlepšujeme efektivitu výrobného procesu aj kvalitu našich produktov. Snažíme sa hľadať najmä lokálnych dodávateľov, a pokiaľ je tomu u niektorých produktov inak, má to svoje logické odôvodnenie.

KRAJINA PÔVODU

Posteľnú bielizeň vyrábame v Českej republike rovnako ako výplne z radu Classic. Paplóny a vankúše z husacieho peria šijeme tiež lokálne, perie však odoberáme z certifikovaných európskych, najčastejšie poľských fariem. V Poľsku sa vyrábajú aj výplne Comfort. Froté šijeme v Turecku, a to z dôvodu tamojšej expertízy, výrobných kapacít aj spracovania bavlny, ktorá odtiaľ pochádza. Hodváb získavame z Číny, pretože jeho výroba tu má vďaka vhodným klimatickým podmienkam dlhú tradíciu.

NAŠE MATERIÁLY

Snažíme sa vyberať primárne prírodné a vysoko kvalitné tkaniny z overených zdrojov. Naša biobavlna spĺňa normy ekologickej produkcie, takže jej pestovanie prebieha bez použitia pesticídov či iných chemikálií. Inovatívny Tencel™ Lyocell využíva drevnú hmotu z obnoviteľných zdrojov, vo výrobnom procese používa menej vody a je biodegradabilný. Husacie perie, ktoré nájdete v našich výplniach, sa pýši vysokou úrovňou kvality aj pôvodom z certifikovaných a eticky fungujúcich chovov.

SPOLOČNE K DOKONALOSTI

Máte nápad, ako by sme sa mohli zlepšiť?
Podeľte sa o svoje postrehy na info@lejaan.cz a pomôžte nám urobiť Lejaan lepším.