Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

O LEJAAN

Spánek je pro nás rituálem

Víziu, ktorá značku od začiatku sprevádza, prestupuje záväzok ku kvalite, nadčasovému dizajnu a udržateľnosti. Hlavnou inšpiráciou posteľnej bielizne Lejaan je neopakovateľný pocit, aký sa dostaví, keď zažijete pohodlie luxusnej hotelovej postele. Za každým centimetrom látky nájdete hlbšiu inšpiráciu a s ňou spojený odtieň, ktorý si sami navrhujeme. Tvoríme kolekcie obliečok a froté, ktoré premenia vašu každodennú rutinu na rituál.

ZÁLEŽÍ NA TOM, V ČEM SPÍTE

Značku obliečok a bytového textilu Lejaan sme na trh uviedli v roku 2020, prípravy však začali už o tri roky skôr. Stoja za ňou perfekcionistické požiadavky troch kamarátov – Marcela Gecova, Jana Kmocha a Jana Bartoša, ktorých mená sa v prešmyčkách premietli aj do názvu značky. Do jej základov vložili znalosti hotelovej prevádzky, ale aj architektúry a designu zo svojich predchádzajúcich pôsobení. Vytvárame to najlepšie prostredie pre váš oddych a domáci wellness.

PRO LEPŠÍ DNY I NOCI

Ponúkame ucelené kolekcie cenovo dostupných minimalistických obliečok šitých v Čechách. Všetky kolekcie vyrábame aj v rozmeroch pre detské postieľky. Sortiment zahŕňa aj plachty, výplne, uteráky, župany, kúpeľňové predložky, pletené deky, tkané prikrývky a dekoračné vankúše. Na výrobu využívame tie najlepšie vlákna z preverených zdrojov a špecializovanej techniky, ktoré zaručujú prvotriednu kvalitu, dlhovekosť a jednoduchú údržbu.

VYSNENÉ MATERIÁLY OBLIEČOK

Gramáž, štruktúru, farbu aj zloženie materiálov si podľa našich návrhov nechávame vyrábať na mieru pre našu značku.

ĽAN, LYOCELL A BAVLNA

Ľan dodáva kolekciám matný rustikálny vzhľad a pevnosť, TENCEL™ Lyocell obliečky zjemňuje a znižuje ich krčivosť a prímes bavlny uľahčuje starostlivosť. Tieto prírodné materiály spolu vytvárajú obliečky s výbornými termoregulačnými schopnosťami, ktoré zostávajú dlhodobo svieže a zaisťujú maximálny pôžitok z oddychu.

LYOCELL A BAVLNA

TENCEL™ Lyocell je certifikovaným textilným vláknom vyrobeným z celulózy. Má termoregulačné schopnosti, dobre pohlcuje vlhkosť a menej sa krčí. V kombinácii s bavlnou tvorí náš signature materiál v kolekciách posteľnej bielizne, kde zastupuje výnimočnú hebkosť a komfort pre nenahraditeľný pocit pri odpočinku.

BAVLNA

Bavlna je našim obľúbeným materiálom pre kolekcie posteľnej bielizne pre svoju pevnosť a odolnosť voči opotrebovaniu. Obliečky sú na dotyk príjemné a dobre absorbujú vlhkosť.

ORGANICKÁ BAVLNA

Organická bavlna spĺňa certifikáciu na spracovanie v súlade s medzinárodnými normami pre ekologickú produkciu. Jej pestovanie tak prebieha bez použitia pesticídov a ďalších chemických látok. Obliečky z biobavlny sú prirodzene mäkké a priedušné.

BAVLNA A POLYESTER

Obliečky s elegantným prúžkom na jemnom základe. Príjemný nekrčivý materiál je výsledkom prepojenia prírodnej bavlny a polyesteru. Vďaka tejto kombinácii sú obliečky odolné a nenáročné na údržbu.

PRE EŠTE VÄČŠIE POHODLIE

SATÉN

S Lejaan môžete zabudnúť na satén ako nepriedušnú lesklú látku. Satén totiž tiež označuje spôsob tkanej väzby, a nezáleží na tom, aký materiál na to použijeme. Vďaka tejto väzbe sú obliečky hodvábne hladké.

FROTÉ

Naše uteráky, župany a kúpeľňové predložky sú vyrobené zo slučkového froté. Ich prvotriednu kvalitu potvrdzuje hustota a dĺžka slučiek spoločne s vysokou gramážou tkaniny. Lejaan froté sme navrhli v kvalitnej česanej 100% bavlne, organickej bavlne, prémiovej bavlne a variante kombinujúcej bavlnu s konopným vláknom. Uteráky, župany a kúpeľňové predložky Lejaan si svoju mäkkosť, savosť a nadýchanosť zachovajú aj po mnohých praniach.

ROZMERY PRE KAŽDÉHO

Kolekcie posteľnej bielizne Lejaan sú vyrábané v mnohých rozmeroch, a to vrátane nadstavenej dĺžky perín a niekoľkých veľkostí vankúšov. Snový odpočinok pre každého, od tých najmenších až po tých najväčších, a to doslova.

LEJAAN KIDS

Kolekcie Lejaan Kids boli navrhnuté s mimoriadnou starostlivosťou a láskou k rodine. Detské obliečky, prestieradlá a výplne vyrábame z prémiových materiálov a ladia s tými dospeláckymi.

DOPLNKY

Detaily často tvoria náš osobitý priestor. Preto sme na zútulnenie a vaše pohodlie navrhli pletenú a tkanú kolekciu diek a dekoračných vankúšov v autorských odtieňoch. Ušité pre chvíle odpočinku, stvorené na osvieženie okamihu, vašej pohovky, kresla alebo postele.

NIEČO NAVIAC

MIX & MATCH

Inovatívne mix & match je náš obľúbený systém pre ľahké ladenie všetkých kolekcií Lejaan. Farebné škály materiálov sme dokonale prepracovali tak, aby navrhnuté odtiene umožňovali ich vzájomné kombinácie. Aj náš e-shop je naprogramovaný pre možnosť pridať k sebe jednotlivé povlaky bez nutnosti kupovať celé sety obliečok. Tejto myšlienky sa držíme pri každej našej kolekcii. S mix & match získate neobmedzené možnosti, s ktorými vaša spálňa alebo kúpeľňa bude vyzerať zakaždým inak.

SO ZÁVÄZKOM K UDRŽATEĽNOSTI

Pri výrobe používame prírodné materiály ako je certifikovaná organická bavlna alebo lyocellové vlákno. Naše balenie má certifikáciu FSC, ktorá zaisťuje, že obaly boli vyrobené z materiálov z udržateľne obhospodarovaných lesov. Vďaka eliminácii zipsov a ďalších kovových či plastových súčiastok je obliečka Lejaan plne rozložiteľná.

LEJAAN A VÝSKUM

Všetky naše kolekcie obliečok vznikajú pod rukami českých krajčírok. Za naše sídlo sme si zvolili bývalú textilnú továreň Kolora v Liberci a nadväzujeme tak na miestnu dlhoročnú tradíciu spojenú s týmto remeslom. Aj preto sme sa rozhodli v rámci výskumu a testovania materiálov spolupracovať s Textilnou fakultou Technickej univerzity v Liberci.