Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo
en

Magazín LEJAAN

Ako prať obliečky z TENCEL™ Lyocellu

Ako prať obliečky z TENCEL™ Lyocellu

Tajomstvo zázračného lyocellu si môžete užiť v tmavomodrej kolekcii Midnight Diving.

TENCEL™ Lyocell je materiál, ktorý milujeme. Často sa nás pýtate, ako obliečky prať, aby vyzerali stále ako nové. Máme pre vás niekoľko vyskúšaných tipov, ako sa oň staráme my.

PRVÉ PRANIE

Pred prvým použitím je potrebné obliečky aspoň raz vyprať na odporúčanej teplote. Praním sa odstránia nečistoty z výroby, zvyškové farby, a povrch obliečok sa zjemní.


AVIVÁŽ NIE JE POTREBA

Lyocellové kolekcie sú samy o sebe mäkké a hebké, takže použitie aviváže nie je potrebné. Aviváž vytvára chemickú reakciu, počas ktorej sa vlákna obaľujú tenkým filmom, ktorý znižuje ich prirodzenú priedušnosť a absorpciu vlhkosti. Aviváž sa v textilníctve neodporúča ani pre lyocell, ani pre žiadne ďalšie materiály (froté, prestieradlá, bavlnené obliečky).
PERTE A SUŠTE S OPATRNOSŤOU

Obliečky otáčame naruby v práčke a aj v sušičke. Volíme miernejší program alebo špeciálny na jemnú bielizeň. Pokiaľ si nie ste istí, napovie vám etiketa. Na vešiaku alebo bielizňovej šnúre vešiame prádlo obrátene vonkajšou stranou bielizne. V lete teplo slnečných lúčov načerpajte radšej vy a obliečky priamemu slnečnému lúču nevystavujte.Nie je náhodou, že naše obliečky z lyocelu patria medzi najpredávanejšie produkty sortimentu Lejaan. Obľúbili ste si ich hebkosť, ktorej sa iný materiál ťažko vyrovnáva. Správnou starostlivosťou jemnosť tencelových vlákien zachováte a budú vás tešiť tak isto ako na prvý deň. Vydržia vankúšové bitky, spálňové stanovanie a budú tešiť nejedného milovníka perín.

Mohlo by sa vám páčiť

TENCEL™ Lyocell a prečo ho milujeme

TENCEL™ Lyocell a prečo ho milujeme
Už si nemusíte vyberať medzi dobrým pocitom a pohodlím. Stavte na náš signature materiál

Lejaan kids podľa Yvety Anny Kroupové

Lejaan kids podľa Yvety Anny Kroupové
Píše poéziu, vyrába šperky, navrhuje interiéry. Jej prácu je vidieť aj za podnikmi Ambiente alebo netradičnými kuchárkami Dity P. Reč je o Yvete An...
Prehľad článkov