Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Ako sa správne starať o froté Lejaan

Ako sa správne starať o froté Lejaan

Chcete, aby vaše froté nestratilo hebkosť, savosť ani svoj jedinečný odtieň? Prečítajte si podrobné tipy, ako sa o produkty Lejaan čo najlepšie starať a udržiavať ich ako nové. Nedávno sme sa venovali starostlivosti o výbavu v spálni, dnes sa ponoríme do kúpeľne.

Uteráky, župany a kúpeľňové predložky z froté

Froté je druh slučkovej tkaniny, ktorá je obvykle vyrobená z bavlny a má vysokú schopnosť absorbovať vlhkosť, čo ju robí ideálnou pre použitie v kúpeľni. V Lejaan z tejto textílie šijeme uteráky a osušky, unisex župany a praktické kúpeľňové predložky.

U uterákov navyše ponúkame okrem klasickej bavlny aj spracovanie z prémiovej bavlny, organickej bavlny alebo kombinácie bavlny s kanabisom.


Ako a kedy froté prať

Pre zachovanie farebnosti i pôvodnej kvality odporúčame prať froté oddelene od ostatnej bielizne (posteľného či bežného oblečenia) a oddeľovať biele, svetlé a tmavé farby.

Na zničenie všetkých baktérií navrhujeme pri praní froté zvoliť teplotu 60 °C a siahnuť po jemnejších alebo ekologických pracích prostriedkoch, vždy v adekvátnej dávke. Snažte sa nepoužívať pracie prostriedky, dezinfekciu ani iné domáce zmesi obsahujúce bielidlá, rozjasňovače, benzoylperoxid alebo alfa-hydroxykyseliny. Rovnako vynechajte aj aviváž. Tieto prípravky zbavujú produkty hebkosti aj absorpčných vlastností.

Najčastejšie perieme kúpeľňové predložky, ktoré sú najviac náchylné na množenie zlých baktérií. Frekvencia prania uterákov aj županov závisí od vášho osobného používania a preferencií. Pokiaľ ste však akúkoľvek osušku vzali k bazénu a bola v kontakte s chlórovanou vodou, je vhodné ju od chémie vyprať čo najskôr.


Froté a sušenie

Pri sušení froté si dajte pozor na vlhkosť. Pokúste sa v miestnosti vetrať a nenechávajte vlhký výrobok pokrčený, predídete tak nechcenému zapareniu a množeniu baktérií. Pokiaľ pôjdete cestou sušenia v sušičke, zvoľte jemný program a nízku či strednú teplotu. Jedine tak zostanú naše uteráky aj župany maximálne mäkké a savé. Žehlenie v tomto prípade nie je potrebné.

Príde vám, že voľne usušené froté nie je tak hebké? Doprajte mu návštevu v sušičke, a to na krátky program bez teplého vzduchu. Zaručený trik, ktorý skvele funguje.


Skladovanie froté a pár praktických tipov

Froté skladujte zložené alebo zavesené v mieste bez extrémnej vlhkosti. Nevešajte froté inak ako za pútko, aby časom nedošlo k nechcenému pretrhnutiu textílie.

Vyprali ste produkt v zlom čistiacom prostriedku, čo zapríčinilo, že je froté zvláštne tvrdé? Nevadí. Stačí ho premyť v teplej vode a tvrdosť zmizne.

Pokiaľ narazíte na voľnejšie slučky či vlákna, nebojte sa ich zastrihnúť. Produktu to nijako neublíži.


Prehľad článkov