Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Zlaďte kúpeľňu so spálňou

Zlaďte kúpeľňu so spálňou

Všetky kolekcie Lejaan vytvárame s ohľadom na udržateľnosť a nadčasovosť. Chceme, aby naše výrobky vyzerali skvele v každej domácnosti, a to najlepšie spoločne.

Jedným z dôležitých krokov je výber odtieňa, ktorý má na starosti naša kreatívna riaditeľka Jana Hučíková. Porozprávali sme sa s ňou aj o našej farebnej filozofii.

Vysnívaný domov

Od samého začiatku sme mali sofistikovaný prístup k farbám. "Našou prioritou bol vždy harmonický domov, v ktorom si môžete všetko zladiť presne podľa svojich predstáv. Nielen preto sme sa rozhodli pre jednotnú paletu farieb," poznamenáva naša kreatívna riaditeľka Jana, ktorá stála pri samotnom zrode spoločnosti Lejaan.


"Mnohé moderné byty a domy majú kúpeľňu vedľa spálne alebo priamo s ňou prepojenú," vysvetľuje Jana dôvody prečo sa rozhodli zladiť aj zdanlivo nesúvisiace produktové línie - obliečky a froté.


Tvorivý proces prepojený s estetickou a praktickou víziou

"Pri výbere farieb sa vždy sústredíme najmä na obliečky, od ktorých sa prirodzene odvíja odtieň froté," opisuje Jana prvé kroky svojho tvorivého procesu. Hoci sa farebnosť výrobkov často zhoduje, na prvý pohľad to tak nemusí vyzerať. V skutočnosti konečný výsledok ovplyvňuje mnoho ďalších faktorov.


"Pri uterákoch je jednoznačne najdôležitejším kritériom funkčnosť. Preto v rámci rozširovania kolekcií premýšľam aj o štruktúre froté a o tom, čo od neho v konečnom dôsledku chceme. Napríklad pri kolekcii Playful Cotton sme zvolili menšiu gramáž a hravý pruh, pretože je to pre nás taká základná kolekcia," hovorí Jana a zdôrazňuje praktickú stránku veci, ktorá ide ruka v ruke s estetickou. Farebná harmónia by nemohla fungovať bez úžitkovej stránky.


Originálne farebné spektrum

Všetky naše výrobky do spálne a kúpeľne sú označené starostlivo vybranými odtieňmi Pantone. Každá vybraná farba v sebe nesie myšlienku, pocit alebo zážitok, z ktorých čerpáme inšpiráciu a prenášame ich do vizuálu každej kolekcie.

Napríklad naša jedinečná tmavomodrá vás prenesie do hlbín oceánu, tehlová vás vráti k prázdninovým chvíľam na babičkinej chalupe a šedomodrá je ako závan čerstvého vzduchu pred búrkou. 


Ako vytvoriť nadčasový a udržateľný interiér

Kľúčom k vizuálne estetickému domovu je súhra vybraných kúskov, ktoré sa navzájom dokonale dopĺňajú. "Naším cieľom je, aby si zákazník mohol zariadiť celú domácnosť vo svojej obľúbenej farbe a aby mal všetko na jednom mieste," hovorí Jana. Výber správnej farby, ktorá nestarne, je kľúčovou ingredienciou nadčasovosti.

Ďalšou hodnotou, ktorú si v spoločnosti Lejaan hrdo ctíme, je udržateľnosť. Veríme, že najlepším spôsobom, ako ju dosiahnuť, sú uvedomelé nákupy, kvalitné materiály a spracovanie a nadčasové odtiene. "Neustále sa snažíme rozširovať náš sortiment z hľadiska farieb a materiálov, aby si každý vedel niečo vybrať a aby boli výrobky súčasťou domácností čo najdlhšie," dodáva s úsmevom Jana.

Pokiaľ vás zaujíma, ako si čo najdlhšie udržať farebnú stálosť produktov, prečítajte si naše články venované starostlivosti o posteľnú bielizeň a froté.


Prehľad článkov