Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Ako sa správne starať o posteľnú bielizeň Lejaan

Ako sa správne starať o posteľnú bielizeň Lejaan

V Lejaan si zakladáme na starostlivej konštrukcii každého produktu. Vyberáme tie najlepšie materiály, volíme najvhodnejšie kombinácie a nezabúdame ani na nadčasový dizajn. Chceme, aby vám produkty slúžili čo najdlhšie a najlepšie. Aj vy na tom môžete mať svoj podiel, a to starostlivosťou, ktorú obliečkam, plachtám aj výplniam venujete.

Aby materiály zostali ako nové, oplatí sa o ne starať s láskou a nezabúdať na základy, ktoré vám dnes pripomenieme. Nebojte sa, nie je to žiadna veda.

Starostlivosť o TENCEL™ Lyocell

Než svoju posteľ do TENCEL™ Lyocellu navlečiete, je vhodné produkty vždy aspoň raz vyprať na odporúčanej teplote. Zjemníte tým povrch materiálu a pripravíte ho na prvý spoločný spánok.

Pre zachovanie farby aj všetkých výhod je potrebné prať obliečky zásadne naruby. Pri bežnom praní je ideálnou voľbou teplota 40 °C, pre intenzívnejšie zbavenie nečistôt môžete zvoliť až 60 °C.

S TENCEL™ Lyocellom sa oblúkom vyhnite optickým rozjasňovačom či aviváži. Materiál je sám o sebe prirodzene mäkký a nadmieru hebký, takže žiadne chemické zmäkčovadlá nevyžaduje. Aviváž vlákna obalí, čím uberá na ich základných benefitoch, ako sú priedušnosť alebo efektívna absorpcia vlhkosti.

Bielizeň je možné sušiť v sušičke. Obliečky je vhodné obrátiť naruby a zvoliť miernejší program. V prípade neistoty vám vždy napovie štítok na našom produkte.


Maximálny potenciál organickej bavlny

Kúzlo biobavlny spočíva predovšetkým v jej ekologickej produkcii bez použitia chemických látok či pesticídov. Aby sme všetky jej benefity a prirodzenú šetrnosť k pokožke aj prírode zachovali, nesmieme pri starostlivosti zabudnúť na pár základných krokov.

Na dlhovekosť lôžkovín z organickej bavlny odporúčame pri praní nastaviť teplotu na 40 °C. Pokiaľ sa potrebujete zbaviť viditeľného znečistenia, bez obáv zvoľte 60 °C. Vždy sa snažte použiť adekvátne množstvo pracieho prostriedku a obliečky perte zásadne naruby. Biobavlnu môžete ľahko vysušiť v sušičke.


Lôžkoviny z bavlny a bavlny s prímesou polyesteru

Pri tradičnej bavlne aj bavlne s prímesou polyesteru sa nemusíte báť prania na 60 °C. Medzi základné benefity oboch materiálov totiž patrí pevná štruktúra a nadmerná odolnosť voči opotrebovaniu. Ak však chcete obliečky alebo plachty iba oživiť, bohato postačí 40 °C. Pre najlepší možný výsledok je lepšie obliečky pred vložením do práčky obrátiť naruby. Aj tieto kolekcie je možné vysušiť v sušičke.


Nezabudnite na výplne

Ideálna teplota pre paplóny a vankúše z radov Comfort i Classic je 60 °C. Obom variantom postačí ⅓ bežného množstva pracieho gélu.

Všetky výplne sa snažte prať vždy v intervale 6-12 mesiacov. Vyhnite sa pri tom chemickému čisteniu, bieleniu alebo žehleniu. Po vypraní, a ideálne každý mesiac, odporúčame produkty starostlivo našuchoriť. Dôjde k potrebnému uvoľneniu a prevetraniu vlákien, čo vedie k zachovaniu ich nadýchanosti.

Po prebudení nechajte vždy posteľ na chvíľu rozostlanú. Aj výplne sa potrebujú nadýchnuť a zbaviť prebytočnej vlhkosti, ktorá sa v nich za noc nahromadila. Ničomu neuškodíte ani vtedy, keď vankúše a paplóny z času na čas vyvetráte na čerstvom vzduchu.

Našim páperovým prikrývkam a vankúšom z radu Down Comfort aj starostlivosti o ne sme venovali separátny článok.


Pár všeobecných tipov na koniec

Ako pri oblečení, aj pri lôžkovinách sa oplatí prať biele, svetlé a tmavé farby oddelene. Všeobecne odporúčame nepoužívať aviváž, a to z jednoduchého dôvodu – obsahuje hydrofóbne látky, ktoré textil zbavujú schopnosti vsiaknuť vodu, čím lôžkoviny prichádzajú o svoje funkčné benefity.

Pri sušení vonku je lepšie vyhnúť sa priamym slnečným lúčom a vešať produkty zásadne naruby. Práve tak zostane ich farba sýta a jednotná. Pokiaľ váhate, ktoré obliečky následne žehliť, prečítajte si naše tipy v špeciálnom článku.

Posteľnú bielizeň perte a prezliekajte ideálne každé dva týždne. Praním sa prirodzene upevňujú vlákna v štruktúre metráže, čo slúži ako účinná prevencia pred žmolkovaním.

V prípade, že si budete kupovať kompletnú farebnú kolekciu obliečok, zamyslite sa nad kúpou niekoľkých párov obliečok na vankúše. Tie dostávajú pri spánku viac zabrať prirodzenou mastnotou tváre, potom alebo zvyškami make-upu. Pre dodržanie hygienického prostredia sa teda oplatí striedať ich častejšie.


Mohlo by sa vám páčiť

Chladivé obliečky na dusné letné noci

Chladivé obliečky na dusné letné noci
Nemôžete počas letných nocí zaspať? Vyskúšajte naše chladivé obliečky z TENCEL™ Lyocellu, ktoré prirodzene absorbujú vlhkosť a menia nepohodlie dusnýc...

Mix & Match pre pokročilých

Mix & Match pre pokročilých
Vneste do svojej spálne hravosť a osobitosť s tipmi našej kreatívnej riaditeľky Jany Hučíkovej. Probereme kombinovanie prúžkov, oxfordského i klasické...
Prehľad článkov