Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2
en

Magazín LEJAAN

Mix & Match pre pokročilých

Mix & Match pre pokročilých

Radi by ste do interiéru spálne vniesli trochu osobitosti a hravosti? S našou kreatívnou riaditeľkou Janou Hučíkovou tentoraz preberieme kombinovanie prúžkov, oxfordského aj klasického štýlu alebo odvážnejších farebných odtieňov.

Všetky naše kolekcie navrhujeme tak, aby farebne ladili a dali sa vzájomne kombinovať. Základy systému Mix & Match sme vysvetlili v článku o jednoduchom ladení a oplatí sa prejsť aj naše rady ohľadom kombinovania materiálov, rozmerov a počtu vankúšov.

Ako ale Mix & Match posunúť ešte ďalej? „Bielym tričkom s džínsovými nohavicami nikdy nič nepokazíte,“ hovorí kreatívna riaditeľka Lejaan Jana Hučíková. „Ale dať si k tomu jemný náhrdelník, brošňu, šatku do vlasov a neónové lodičky, to už je práve ten vyšší level.“

OXFORD A CLASSIC SPOLU

„Ak zvolím jednotný štýl, posteľ bude vždy vyzerať kompaktne, čisto a jednotne. To ale neznamená, že sa klasický a oxfordský štýl nedajú kombinovať,“ uvádza Jana.

Ako teda striedať klasické obliečky na vankúše s tými s ozdobným lemom? „Základné pravidlo, ktorého sa držím, väčšinou kopíruje rôzne veľkosti vankúšov, ktoré sa na posteli nachádzajú: Veľký, stredný a menší – classic, oxford, classic,“ odporúča Jana.

„Najväčší vankúš v tejto trojkombinácii väčšinou volím bez ozdobných okrajov. Vznikla by tam veľká disproporcia medzi najväčším a stredným. Okraj týmto spôsobom dodáva ozdobný prvok a zároveň nie je v prevahe.“


Tip na set: Vankúš classic 70 × 90 cm, oxford 50 × 70 cm a classic 60 × 40 cm

FAREBNÉ PLACHTY

Ponuka plachiet Lejaan sa v poslednej dobe rozšírila na osem farieb. Kedy ale siahnuť po hravejšom odtieni a kedy sa radšej držať bielej klasiky? „Farebné plachty volím, keď chcem do monochrome interiéru dodať nejaký farebný detail alebo ak sa už daná farba v interiéri objavuje a ja ju tak prepojím s posteľou,“ radí Jana.

Farebná plachta je ďalšia možnosť, ako oživiť posteľ a interiér, keď nechcete mať rôznofarebné vankúše. „Baví ma ten moment, keď odkryjete napríklad biely paplón a pod ním sa objaví nejaká farba,“ dopĺňa.

Tip na set: Plachta Jane's Weekend v kombinácii s obliečkami Quiet Jungle.


Biela plachta je univerzálna. Siahnite po nej zakaždým, keď chcete zachovať elegantný štýl, kde je posteľ buď celá čisto biela alebo kde je psychologicky potrebné zachovať klasický štýl bielej plachty doplnený o farebné obliečky.

Tip na set: Absolútna čistota lyocellovo-bavlneného Quiet Jungle


VÝRAZNÉ VS. JEMNÉ KOMBINÁCIE

Mix & Match sa môže jednoducho premeniť na vyjadrenie vášho osobného štýlu, interiérového zámeru alebo charakteru vašej povahy.

„Kombinácia ružovej, bielej a béžovej farby bude fungovať, pokiaľ preferujete jemnú eleganciu. Odtiene vzájomne ladia, pretože sú v teplých tónoch a v interiéri sa nachádzajú sofistikované materiály typu drevo a mramor,“ ukazuje na príklade Jana.

Tip na set: Obliečky Never Too Late, Cosy Sunday a One More Song


Naopak kolekcia, kde sme ako základ použili tmavú farbu, je síce jednoduchá, ale veľmi osobitá a s jasným štýlom. Pokiaľ sa kombinujú farby, ktoré tvoria kontrast, bude výsledok pôsobiť výrazne a odvážne.

Tip na set: Obliečky a prestieradlo Midnight Diving, obliečky Frozen Lake a prehoz Monochrome Melange


KOMBINÁCIA PRÚŽKU S PRÚŽKOM

„Vždy som obdivovala, keď niekto vedel zladiť dva rôzne vzory na oblečení. Tu ide o ten istý princíp, ktorý ale vyžaduje malú dávku odvahy,“ vyzýva Jana.

Kombináciou rôznych prúžkov dosiahnete v interiéri hravosť. Na prvý pohľad nesúrodé prvky spolu fungujú prekvapivo dobre a pritiahnu na seba pozornosť.

Tip na set: Obliečky Flat White a Daily NotesMohlo by sa vám páčiť

O spomienkach aj víziách s kreatívnou riaditeľkou Lejaan

O spomienkach aj víziách s kreatívnou riaditeľkou Lejaan
Jana Hučíková nielenže zažila prvé krôčiky Lejaan, ale tiež sa z veľkej časti podieľala na tom, aký je dnes. Udržateľný, minimalistický, novátorský, r...

Chladivé obliečky na dusné letné noci

Chladivé obliečky na dusné letné noci
Nemôžete počas letných nocí zaspať? Vyskúšajte naše chladivé obliečky z TENCEL™ Lyocellu, ktoré prirodzene absorbujú vlhkosť a menia nepohodlie dusnýc...
Prehľad článkov