Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2
en

Magazín LEJAAN

Chladivé obliečky na dusné letné noci

Chladivé obliečky na dusné letné noci

Nemôžete počas letných nocí zaspať? Vyskúšajte naše chladivé obliečky z TENCEL™ Lyocellu, ktoré prirodzene absorbujú vlhkosť a menia nepohodlie dusných večerov na hebký a komfortný zážitok.

CHLADIVÝ TENCEL

Optimálna teplota pre kvalitný spánok je 17-20 °C, čo sa v lete zdá ako neľahká úloha. Zachrániť od horúčavy vás môžu práve obliečky z TENCEL Lyocellu, ktorých vlákna boli špeciálne vyvinuté pre tropické noci. Materiál zmierňuje prejavy potenia, znižuje vlhkosť a podporuje chladivý pocit, ktorý je pre lyocellovo-bavlnené obliečky a plachty typický.

Termoregulačné vlastnosti lyocellových vlákien sa vedia prispôsobiť aj ostatným ročným obdobiam. Nemusíte sa teda báť, že by bolo potrebné posteľnú bielizeň po lete upratovať. Látka je prispôsobená na celoročné využitie, takže v lete schladí a v zime naopak príjemne zahreje.


UDRŽATEĽNOSŤ

Zodpovedná výroba TENCEL™ Lyocellu začína už v udržateľne obhospodarovaných lesoch. Drevo, ktoré je ťažené iba z certifikovaných zdrojov, je ďalej spracované organickým procesom s uzavretou slučkou. To znamená, že dochádza k recyklácii viac ako 99,8 % vzniknutých látok, a je tak úplne zamedzené vzniku škodlivých odpadových vôd.

„Všetky látky, ktoré vznikajú pri jeho výrobe sú znovu využívané. Tvorí sa tak minimálne množstvo odpadu a spotreba vody je až dvadsaťkrát nižšia ako pri spracovaní bavlny,“ zhŕňa výrobný proces spolumajiteľ Lejaan Honza Bartoš.


PRIEDUŠNOSŤ

Lyocellové vlákna skvele odvádzajú vlhkosť, podporujú reguláciu telesnej teploty a bránia poteniu. Sú štruktúrované tak, aby efektívne absorbovala vodnú paru, ktorá je ďalej transportovaná vo vnútri vlákien. To zaisťuje pocit sucha a výnimočného komfortu počas spánku.

Vďaka minimalizácii vlhka zároveň prirodzene vzniká antibakteriálne prostredie zabraňujúce množeniu mikroorganizmov.


VHODNÝ AJ PRE NAJCITLIVEJŠÍCH

Náš TENCEL™ Lyocell má vysokú savosť a priedušnosť s extra hladkým povrchom. Prirodzené spojenie týchto atribútov z neho robí ideálneho spoločníka pre citlivú pokožku, a to vrátane tej detskej či veľmi problematickej.


TENCELOVÉ LETO

Vyladené zloženie našich kolekcií obliečok a plachiet je 60% TENCEL™ Lyocell a 40% bavlna.

Vybrať si môžete zo širokej škály farieb, ktoré pomôžu naladiť sviežu letnú atmosféru. Medzi vhodné adepty patrí staroružová kolekcia Never Too Late, zelenošedá kolekcia Jane's Weekend či chladivo šedomodrá kolekcia Afternoon Storm. Maximálne čistý vzhľad zaistí žiarivo biela kolekcia Quiet Jungle.Mohlo by sa vám páčiť

ODHAĽTE TAJOMSTVO ORGANICKEJ BAVLNY

ODHAĽTE TAJOMSTVO ORGANICKEJ BAVLNY
Záleží na tom, v čom spíte. Preto šijeme obliečky Lejaan z prémiových prírodných materiálov vrátane

PRIPRAVTE SA NA LETO S LEJAAN

PRIPRAVTE SA NA LETO S LEJAAN
Ani horúce letné noci vás neoberú o kvalitného spánku. Vyskúšajte chladivý TENCEL™ Lyocell, vymeňte paplón za ľahší variant a inšpirujete sa našimi le...
Prehľad článkov