Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Všetko, čo potrebujete vedieť o výplniach z husacieho peria

Všetko, čo potrebujete vedieť o výplniach z husacieho peria

Spoznajte kúzlo našich prémiových výplní z husacieho peria. V článku sa dozviete, odkiaľ perie pochádza, aké certifikácie výplne spĺňajú, čím sú paplóny aj vankúše výnimočné a ako sa o ne čo najlepšie starať.

Pôvod a spracovanie nášho peria

Pre perové paplóny aj vankúše sme zvolili vysoko kvalitné husacie perie. Husi, od ktorých perie v súlade s kritériami dobrých životných podmienok zvierat získavame, pochádzajú výhradne z európskych chovov. Najčastejšie sa jedná o certifikované farmy v Poľsku.

Husi sme nezvolili náhodou. Oproti iným druhom má toto perie vynikajúce termoregulačné schopnosti, takže skvele udržuje teplo a pomáha odvádzať vlhkosť od tela. Zároveň je prirodzene odolné a ľahké, takže pocitovo znižuje hmotnosť výplní, čím napomáha ku komfortnejšiemu spánku.

Akonáhle je hus peria zbavená, perie sa oplachuje a posiela do továrne. Putuje vlhké a podchladené. Počas transportu nesmie vyschnúť, inak by sa už nezbavilo prirodzeného zápachu. V továrni sa perie znovu čistí, a to až dvadsaťkrát na odstránenie všetkých nečistôt.

Naše perie umývame lokálnou vodou z Vltavy, ktorá sa vďaka čistiarni odpadových vôd vracia späť do obehu, takže nedochádza k jej plytvaniu. Nasleduje sušenie v sušičke a následne do triedičky. Tam vznikajú potrebné pomery prachového a draného peria, ktoré sa ďalej plnia do 100% bavlnenej sýpky.


Husacie perie, ako ho nepoznáte

Perové výplne môžu byť poznačené mnohými predsudkami. Ľudia si ich spájajú s ťažkými duchnami na chalupách, u ktorých sa perie presypalo do strán a cez sýpky sa prestrčili pevné brká. Vďaka modernizovaným postupom výroby a šikovným detailom našich výplní sú však dnes tieto charakteristiky iba nostalgickou spomienkou.

Kolekcia paplónov a vankúšov Down Comfort je výnimočná svojou ľahkosťou, husto tkanými sýpkami, jednoduchou údržbou a rovnomerným rozložením kvalitného a jemného peria. Pri paplónoch ho drží na svojom mieste funkčné prešitie, u vankúšov potom inovatívny komorový systém. Naše výplne sú vyvinuté tak, aby využili bezkonkurenčné prednosti peria a poskytli vám ten najvyšší komfort pri spánku.


Certifikácia a vhodnosť pre alergikov

Naše výplne spĺňajú nasledujúce certifikácie:

Responsible Down Standard

Žiadny živočích nebol počas procesu získania peria podrobený bolesti, utrpeniu ani stresu. Tento štandard zároveň kontroluje udržiavanie a uplatňovanie systému, vďaka ktorému je možné sledovať aj identifikovať, odkiaľ materiál pochádza.

Oeko-Tex® Standard 100

Pri výrobe vankúšov i paplónov neboli použité žiadne chemické či škodlivé prostriedky, látky ani farbivá.

NOMITE

Výplne sú vhodné aj pre osoby trpiace alergiami na domáci prach či roztoče a zodpovedajú vysokým štandardom čistoty, hustoty aj pevnosti tkaniny. Paplóny a vankúše sa tak nehodia iba do domácností alergikov na perie.

Downafresh

Perie je testované v hygienickom laboratóriu, ošetrované prostriedkami nezaťažujúcimi prírodu a zodpovedá najprísnejším hygienickým požiadavkám daným európskou normou.


Paplóny Down Comfort All Season

Pre nadýchané paplóny z husacieho peria sme zvolili optimálnu kombináciu 90% prachového a 10% draného peria. Ľahké prachové perie zo spodnej časti hrudníka chráni pred chladom a má najväčšiu výhrevnosť. Oproti pevnejšiemu dranému periu sa prachové perie skladá z tisícok jemných vlákien, ktoré je prirodzene mäkšie a dodávaj výplni ľahkosť. Prídavok draného peria je naopak potrebný na zachovanie tvaru a objemu. Tomu napomáhajú aj textilné prepážky, ktorými sú paplóny prešité. Vrecká udržiavajú perie na mieste a zaisťujú dostatok priestoru pre jeho uchopenie.

Výplne Down Comfort All Season sú tou najlepšou voľbou pre príjemný spánok po celý rok. Nielenže skvele odvádzajú vlhkosť, ale vďaka výbornej tepelnej regulácii v zime zahrejú a v lete pred teplom naopak ochránia. Vybrať si u nás môžete z klasických aj predĺžených variantov pre jednolôžko alebo dvojlôžko.


Vankúše Down Comfort Medium

Pre vankúše Down Comfort Medium sme zvolili stredný profil a dva typy vnútornej konštrukcie. Pri menších rozmeroch, konkrétne 40 × 40 cm a 40 × 60 cm, nájdete tzv. jednokomorový systém, ktorý obsahuje 60 % ľahkého prachového a 40 % pevného draného peria.

Pri zvyšných rozmeroch sme sa rozhodli pre tzv. trojkomorový systém. Dve vonkajšie komory obsahujú 90% prachového peria a 10% draného peria, vnútornú komoru plníme kombináciou prachového a draného peria v pomere 15 : 85. Táto komora funguje ako pevný základ udržujúci oporu i tvar, zatiaľ čo vonkajšie komory sa starajú o maximálnu nadýchanosť a zvýšenie komfortu pri spánku. Vďaka tejto inovatívnej komorovej konštrukcii zostávajú naše perové vankúše dlhodobo objemné a príjemne mäkké.


Ako sa o perie správne starať

Paplóny aj vankúše z radu Down Comfort sú prateľné. Pre dlhú životnosť ich odporúčame prať pri nízkych otáčkach na 60 °C a v kombinácii s jemným pracím prostriedkom, a to ideálne raz ročne. V prípade neistoty sa nebojte obrátiť na profesionálnu čistiareň.

Výplne môžete sušiť aj v sušičke, kde navrhujeme zvoliť nižšiu teplotu. Paplóny a menšie rozmery vankúšov je možné sušiť aj voľne, bez priamych slnečných lúčov. Väčšie vankúše prirodzene dlhšie schnú, preto voľné sušenie neodporúčame.

Po spoločne strávenej noci sa oplatí výplne pretrepať a nechať ich rozostlané na odparenie prebytočnej vlhkosti. Raz za čas ich môžete tiež vyvetrať, nie však na priamom slnku. A aby zostali dlhodobo nadýchané, výplne z peria odporúčame nevákuovať a vankúše neprehýbať.

Prehľad článkov