Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 30 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 30 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 30 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 30 dní zadarmo

Magazín LEJAAN

Udržateľnosť v Lejaan

Udržateľnosť v Lejaan

Udržateľnosť nie je pre nás len prechodným, aktuálnym trendom, ale skutočnou hodnotou, ktorá preniká všetkým, čo robíme. Aké sú naše konkrétne kroky k udržateľnejšiemu svetu?

NADČASOVÉ KOLEKCIE

Všetky naše produkty navrhujeme s ohľadom na kvalitu spracovania a na nadčasové odtiene. Kreatívna riaditeľka Lejaan Jana Hučíková premýšľa nad nadčasovosťou kolekcií obliečok už pri prvotnom výbere odtieňov: „Farby obliečok vyberáme tak, aby sa dali vzájomne kombinovať. Nemusíte si kupovať celé sety, stačí ich mixovať navzájom a dokúpiť len jednotlivé obliečky.“


UDRŽATEĽNÉ MATERIÁLY

Obliečky Lejaan vznikajú pod rukami českých krajčírok z prírodných materiálov ako je certifikovaná organická bavlna alebo lyocellové vlákno z eukalyptu.


BEZ GOMBÍKOV A ZIPSOV

Lejaan kolekciu šijeme tak, aby sme nevytvárali nadbytočné plasty, preto namiesto hryzavých zipsov a tvrdých gombíkov používame špeciálne uzávery inšpirované hotelovým prostredím. Zázrak menom hotelové vrecko splní účel rovnako ako ostatné zapínacie prvky, ale na rozdiel od plastov poslúži bez problémov dlhé roky. Paplón zostane na svojom mieste a naše obliečky sú navyše vďaka eliminácii gombíkov a zipsov plne biodegradabilné.


LEJAANKY

Ako ďalší krok k udržateľnosti sme navrhli Lejaanky, textilné tašky, ktoré šijeme zo zvyšných látok. Neplytváme skvelými materiálmi, a zároveň vytvárame praktické doplnky na každý deň.


LEJAAN BALENIE

Naše balenie má certifikáciu FSC, ktorá potvrdzuje, že obaly boli vyrobené z materiálov z udržateľne obhospodarovaných lesov. Naša ekologická varianta balenia je 100% recyklovateľná. Na lepenie krabíc používame papierovú pásku.


VÝROBA

Textilné materiály pre všetky kolekcie posteľnej bielizne spĺňajú medzinárodnú certifikáciu, ktorá potvrdzuje, že celý výrobný reťazec rešpektuje prísne podmienky od prvého až do posledného kroku. V celom procese (pestovanie, zber, farbenie) sa nesmú použiť žiadne chemikálie, v našich kolekciách tak nenájdete pesticídy, ťažké kovy ani ďalšie škodlivé látky.

Udržateľnosť vnímame ako cestu k spomaleniu, zníženiu spotreby a zachovaniu prírodných zdrojov, ktorým by sa mala výroba uberať. Veríme, že môžeme ako značka rásť a zároveň predlžovať životný cyklus produktu, zvýšiť hodnotu nadčasových kúskov, znížiť množstvo odpadu a škod na životnom prostredí.


Mohlo by sa vám páčiť

LEJÁN NEBO LEŽÁN?

LEJÁN NEBO LEŽÁN?

Na návšteve u Rachel Smékalové

Na návšteve u Rachel Smékalové
Rachel Smékalová, zakladateľka concept storu s kurátorským výberom vintage nábytku a doplnkov Qurat...
Prehľad článkov