Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Dôraz na detail: Ako pristupujeme k výrobe obliečok

Dôraz na detail: Ako pristupujeme k výrobe obliečok

V Lejaan venujeme starostlivosť aj tým najmenším detailom. Či už sa jedná o proces šitia alebo finálny produkt, záleží nám na každom šve. V článku sa dozviete, ako nad výrobou premýšľame, prečo si stojíme za dôležitosťou ručnej práce alebo z akého dôvodu naše látky trháme.

Zodpovedný prístup

V dobe globalizácie, automatizácie a masovej produkcie sa z výroby, ktorá často migruje do veľkých korporátov, vytráca ľudský element. Proces začína postrádať ručný dotyk aj dôraz na detail, čo môže viesť k horšej kvalite produktov. My v Lejaan sme sa už od samého začiatku rozhodli premýšľať inak.

Všetky naše obliečky šijeme v menších dielňach, kde nadväzujeme na remeselnú tradíciu a udržujeme osobné vzťahy. Táto blízkosť nám umožňuje vyrábať textil prvotriednej kvality, nad ktorým máme absolútnu kontrolu.


Vďaka ručnej výrobe máme dohľad nad každým kúskom.

Vďaka ručnej výrobe máme dohľad nad každým kúskom

Kvalita na prvom mieste

Pri výbere dodávateľov dbáme na transparentnosť, otvorenosť voči inováciám a schopnosť nadväzovať dlhodobé vzťahy. Táto kombinácia nám pomáha neustále posúvať hranice a zaisťovať maximálnu možnú kvalitu od samého začiatku výroby.

Každý kus je dôkladne kontrolovaný počas celého výrobného procesu. V Lejaan tak nenájdete ani centimeter látky, ktorý by neprešiel ľudskými rukami. Dôraz na detail a ručnú prácu je tiež dôvodom, prečo sme sa rozhodli namiesto strihania metráže zvoliť metódu trhania.


Prečo látky pri výrobe trháme

Metóda trhania nám umožňuje zachovať striktné línie osnovy a útku, čo je kľúčové pre prevenciu krútenia švov. Táto deformácia je naopak bežnou súčasťou procesu strihania metráže – bežne využívanej techniky v masovej výrobe a priemyselných závodoch. Trhanie látky sa naopak uplatňuje v menších dielňach a pri ručnej výrobe produktov, ktoré vyžadujú pevné a presné rezy. Aj napriek náročnejšiemu procesu je pre nás trhanie nevyhnutným krokom k dosiahnutiu dokonalosti.


Trhanie nám pomáha získať perfektný obdĺžnik na ušitie bezchybného povlaku.

Trhanie nám pomáha získať perfektný obdĺžnik na ušitie bezchybného povlaku.


Obliečky s funkčnými detailmi

Detailom sa venujeme nielen vo výrobe, ale dávame si na nich záležať aj pri finálnom vyhotvení produktov.

Pri obliečkach nájdete osvedčené hotelové vrecko povýšené o inteligentné prešívanie v rohoch. Táto kombinácia zaručí ľahké navliekanie, udrží paplón na svojom mieste a nadobro eliminuje zbytočné prvky zapínania s krátkou životnosťou. Najväčším rozmerom našich obliečok navyše prišívame praktické šnúrky, ktoré slúžia ako poistka na udržanie výplne.

Medzi praktické vylepšenia plachty Lejaan patria napínacie gumičky pre dokonale pevné vypnutie či označenie kratšej strany pre ľahšie navliekanie.


V Lejaan sa usilujeme o maximálnu kvalitu, preto dbáme aj na najmenšie detaily.

V Lejaan sa usilujeme o maximálnu kvalitu, preto dbáme aj na najmenšie detaily.

Prehľad článkov