Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Vrátenie do 14 dní zadarmo
en

Magazín LEJAAN

Vila Volman: Český funkcionalistický poklad

Vila Volman: Český funkcionalistický poklad

@vila_volman

Ak hľadáte miesto, kde sa historická architektúra spája s moderným poňatím v úplne nadčasový objekt, nemusíte hľadať ďaleko. Vila Volman je českou funkcionalistickou perlou, ktorej priestory odnedávna hrdo zdobia obliečky Lejaan.

Vila Volman

Rozľahlé lesy, neďaleká vodná hladina imitujúca zrkadlo a romantické ticho, ktoré pohlcuje všetko naokolo. Korene majestátnej Vily Volman aj jej impozantného areálu siahajú až do prvej republiky, kedy jej, podľa vzoru Le Corbusiera, dali podobu avantgardní architekti Karel Janů a Jiří Štursa. Rezidenciu nájdete pár kilometrov východne od Prahy, v meste Čelákovice. 


Krása pretkaná úžitkom

Výnimočnosť stavby podčiarkuje jej nadčasové riešenie, ktoré elegantne kombinuje kontrast tradičného kamenného múru s uhladenými plochami a ostrými líniami. Aj v Lejaan je nadčasovosť jednou z najdôležitejších hodnôt, ktorá nás neustále núti hľadať nové riešenia a posúvať produkty na vyššiu úroveň. 


Vilu Volman prepájajú s okolitou prírodou predsunuté terasy pripomínajúce kapitánske mostíky.

Vilu Volman prepájajú s okolitou prírodou predsunuté terasy pripomínajúce kapitánske mostíky.

Nečakané spojenie

Nedávno sa stal súčasťou Vily Volman aj Lejaan. O začiatku spolupráce sa rozhovorila aj kurátorka a predsedníčka spolku Volmanova vila, Zuzana Kadlečková: „Za Vilou Volman stojí príbeh výnimočnej architektúry, za Lejaan zase príbeh výnimočného prístupu. Stretli sme sa pri letnom Spaní pod hvězdami, kde sme spoločne hosťom ustlali na terase. Mala to byť jednorazová spolupráca, ale obliečky, vankúše aj paplóny nás nadchli tak, že sme sa rozhodli do Lejaan navliecť celý náš apartmán.“


Vo Volmanovej vile nájdete chrómové detaily, akcenty mramoru aj exotické drevo.

Vo Volmanovej vile nájdete chrómové detaily, akcenty mramoru aj exotické drevo.

Cesty, ktoré sa stretli úplne prirodzene, budú odteraz tvoriť niečo úplne nové, spoločné, sofistikované. Niečo, čo v návštevníkoch Volmanovej vily zanechá nezabudnuteľný zážitok. „Chcem, nech od nás hostia odchádzajú nadšení, odpočinutí a s pocitom pohladenia,“ dodáva Zuzana. 


„Za Vilou Volman stojí príbeh výnimočnej architektúry, za Lejaan zase príbeh výnimočného prístupu.“

„Za Vilou Volman stojí príbeh výnimočnej architektúry, za Lejaan zase príbeh výnimočného prístupu.“

Lejaan na vlastnej koži

Čo táto spolupráca znamená pre návštevníkov vily? „V paplónoch Lejaan a v ich žiarivo bielych obliečkach Daily Notes sa budú prebúdzať hostia apartmánu slečny Ludi. Ten sme vybavili starostlivo vybraným a citlivo zreštaurovaným nábytkom od legiend českého funkcionalistického dizajnu, ktorými sú napríklad Jindřich Halabala alebo Robert Slezák,“ zveruje s úsmevom Zuzana.

Keď sme sa opýtali, čím ju obliečky Lejaan očarili, mala jasno: „Sú také mäkké, že si pripadáte naozaj ako na obláčiku.“ 


Dychvyrážajúci zážitok

Vo Volmanovej vile a jej minimalistických priestoroch sme strávili deň hravým fotením. Výsledok je pretkaný celým týmto textom a zvyšok si môžete pozrieť nižšie.

Pokiaľ vás interiér vily zaujal rovnako tak ako nás, navštívte jej webovú stránku. Tam sa môžete objednať na prehliadku, na jeden z organizovaných workshopov alebo si rovno objednať termín na prespanie.


Prehľad článkov