Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

Mix & Match s Kateřinou Kersey

Mix & Match s Kateřinou Kersey

Študovala interiérový dizajn vo Florencii, pracovala niekoľko rokov pre talianske high-end značky a teraz sa zaoberá profesionálnym návrhom interiérov. O svojom prístupe k práci, voľbe materiálov a správnom ladení farieb nám porozprávala interiérová dizajnérka Kateřina Kersey – inšpiratívna žena, ktorá svoju energickú osobnosť preniesla do bytu v neďalekých Poděbradoch. Ako navrhla priestor pre svoje sny a v akej kombinácii obliečok zaspáva?

Prečo ste sa rozhodli pre byt v Poděbradoch?

Po návrate z Florencie, kde som študovala interiérový dizajn, som začala pracovať v jednom pražskom štúdiu a obzerala sa po vlastnom bývaní. Naskytlo sa viac možností aj zahraničných príležitostí, ale nakoniec si ma získali Poděbrady, kúpeľné mesto neďaleko metropoly a pritom s pokojnejším, až revitalizujúcim duchom.


Dokonalá súhra odtieňov a farieb.

Dokonalá súhra odtieňov a farieb.

S akým zámerom ste k priestoru pristúpili?

Chcela som vytvoriť určitú „well-being“ atmosféru pre život, ale aj moju kreatívnu tvorbu. Pri návrhu ma inšpirovalo učenie Feng Shui, ktoré som však nebrala dogmaticky, ale s citom pre moje potreby a dispozíciu. Každý kút v byte tak má svoj účel.

Podľa čoho ste vyberali materiály?

Všeobecne mám rada zemité tóny, to je vždy základ, nehľadiac na trendy. Domov by mal byť o harmónii, o mieste, kde nájdeme útočisko. Vnímam ho ako celok, ktorý by mal slúžiť na odpočinok, na nazbieranie ďalšej inšpirácie a sily do ďalších krokov, dní.

Máte nejaké pravidlo pre výber odtieňov, ktoré môžeme čitateľom odporučiť?

Výber studených a teplých odtieňov záleží na osobnosti a type človeka. Ženy všeobecne viac inklinujú k teplejším tónom, muži k tmavším a studenejším. A to, čo to doplní, reflektuje osobnosť alebo charakter. Niekedy môžeme zostať len pri prírodných tónoch v zemitej škále, na druhej strane ja rada pridávam jemný dôraz a ľahkú provokáciu, snažím sa začleniť tón alebo farbu, umelecké dielo, ktoré je v harmónii s človekom.


Prečo ste si vybrali obliečky Lejaan?

To je vtipná príhoda… produkty väčšinou odporúčam klientom ja, s Lejaan to bolo naopak. Volala mi moja klientka kvôli výberu obliečok pre švagrinú a poslala mi odkaz. Veľmi sa mi páčila prezentácia Lejaan, tá jednoduchosť, čistota, ktorá je v súlade s takým mojím mottom „less is more“. Oslovilo ma aj spracovanie materiálov, nadčasovosť a zároveň vrelosť, aj ceny mi prišli prijateľné vzhľadom na kvalitu. Navyše fandím všetkým českým firmám. Takže najskôr som Lejaan odporučila klientke, a potom som vyberala do vlastného.

V spálni môžeme vidieť Mix & Match v praxi, navliekli ste tri rôzne kolekcie obliečok. Prečo ste zvolili tieto odtiene?

V každom interiéri sa snažím, aby tam fungovali určité prepojovacie elementy, a to v celom byte. Môže to byť aj niečo, čo sa opakuje na štruktúrach, obkladoch, textíliách... A tak to bolo aj v tomto prípade. Tým, že som použila jemne bielený dub so šedivými elementmi koberca a závesu, tak som hľadala niečo, čo by išlo tón v tóne. Zároveň som chcela zakomponovať aj ročné obdobia a farbu, ktorú mám všade v byte. Mám tu dva prelínajúce sa odtiene, tyrkysovú a staroružovú, takže nebolo veľmi nad čím premýšľať. Staroružové Never Too Late oživí ľahký prúžok Old Memories a celé to spoločne pekne funguje. A biela, to je nadčasová klasika, ktorá sa hodí ku všetkému.


Staroružová vás sprevádza celým bytom.

Staroružová vás sprevádza celým bytom.

Na posteli máte našu obľúbenú kaskádu vankúšov…

Priznám sa, že pre mňa mala zo začiatku skôr dekoratívnu funkciu. Mám rada, keď ráno usteliem posteľ a je celý deň upravená, keď si idem večer ľahnúť, mám pocit, že je všetko nadýchané. Takže je to skôr o harmónii a relaxe. Ja spím najradšej na tom najväčšom vankúši (smiech). Mám rada veľké ploché vankúše, a občas nejaký menší pod hlavu, ostatné potom využívam napríklad pri čítaní, alebo pri raňajkách v posteli, ktoré si občas doprajeme.

Podľa zvolených odtieňov sa môže zdať, že je byt čisto ženský...

Je pravda, že na prvý pohľad môže byt pôsobiť krehkým, dievčenským dojmom s nádychom súčasného glamour štýlu. Avšak pravdou je, že zmenou doplnkov a drobného nábytku ich môžeme jednoducho vyvážiť aj do mužského elementu.


„Domov by mal byť o harmónii.“

„Domov by mal byť o harmónii.“

Pôsobíte na mňa ako energický človek, ktorý miluje svoju prácu a zároveň sa možno musí nútiť, aby na chvíľu zastavil. Máte nejaký obľúbený rituál, rutinu?

Máte pravdu (smiech). Rutinu veľmi nemusím, ale potrebujem mať určitú organizovanosť a systém. Takže pár obľúbených vecí v každodennom živote, ako ráno teplú vodu s citrónom a bylinkový čaj, pri práci si púšťam hudbu, na jeseň a v zime pálim sviečky. Poslednú dobu sa snažím do pracovného programu začleniť aj jogu alebo prechádzky. Keď mám čas, rada maľujem, to je pre mňa forma meditácie.

Čo je pre vás pri realizácii dôležité?

Pri každej realizácii sa snažím, aby daný priestor presne vystihoval podstatu klienta a aby v ňom ľudia nachádzali pokoj a pozitívnu energiu všedných dní.

Aký štýl je vám blízky?

Študovala som interiérový design vo Florencii, čo moju prácu ovplyvňuje doteraz. Mala som to šťastie, že som pracovala v tíme nadaných dizajnérov, kde som získala pocit, že všetko je zrealizovateľné, pokiaľ máte motiváciu. Rada sa hrám s rôznymi štýlmi a vzájomne ich kombinujem, prepájam moderný štýl s industriálnym, škandinávskym a glamour prvkami. Luxusné prevedenie je mi blízke, ale nemusí to vždy znamenať priamu úmeru k diskutabilnej kvalite a vysokej cene. Niektoré materiály a technické postupy nemožno v žiadnom prípade oklamať, avšak množstvo vecí je možné vyrobiť aj s pomocou miestnych stolárov a firiem v skvelej kvalite za dostupnejšie ceny, než to majú určité zahraničné "brandy". Ide o to, čo daný klient od vybavenia bytu konkrétne očakáva a aké má možnosti.


KATERINA KERSEY DIZAJN

Dva roky žila a študovala interiérový dizajn vo Florencii, následne pracovala niekoľko rokov pre talianske high-end značky s luxusným bytovým vybavením v Prahe. Vo svojom štúdiu sa zaoberá tvorbou profesionálnych návrhov interiérov a bytovým designom. Má rada čistý elegantný štýl s využitím prírodných materiálov, lakovaných prvkov a dômyselne prepracovaných detailov. „V každom interiéri sa snažím preniesť autentickú podstatu, charakter a potreby konkrétneho zadávateľa. Najviac ma teší, keď môžem s klientmi zrealizovať spoločné vízie a vytvárať nadčasové priestory, z ktorých dýcha pozitívna energia.“

Mohlo by sa vám páčiť

Mix & match: jednoduché ladenie v spálni

Mix & match: jednoduché ladenie v spálni
Predstavujeme mix & match, náš obľúbený systém pre jednoduché ladenie. Odtiene našich obliečok sme zámerne navrhli tak, aby umožňovali vzájomné...

Lejaan pre hotely, interiérové štúdiá a firmy

Lejaan pre hotely, interiérové štúdiá a firmy
Lejaan je značka, ktorá začala stavať na znalostiach z hotelovej prevádzky. Dlhodobo spolupracujeme s ďalšími firmami, architektmi a dizajnérmi. S ...
Prehľad článkov