Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 14 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 €
en

Magazín LEJAAN

NA NÁVŠTEVE U VERONIKY FENDRYCH FRANKOVEJ

NA NÁVŠTEVE U VERONIKY FENDRYCH FRANKOVEJ

@veruchick

Pred 10 rokmi si založila módny blog a dnes vlastní e-shop s oblečením a doplnkami Bechick.com. Preskúmajte s nami štýlový domov Veroniky Fendrych Frankovej – milovníčky interiérových vôní, Lanzarote a nábytku s príbehom.

Máte nejaký obľúbený rituál?

Každú sobotu začínam v kúpeľni bahennou maskou, ktorú si nanesiem na tvár. Oblečiem si Lejaan župan, uvarím si kávu a užívam si víkend, pretože cez týždeň na to nie je čas. To je taký môj malý víkendový rituál. Urobím zo seba strašidlo, pustím si naparovanie a doprajem si svoje vlastné pleťové spa.


Domov podľa vás tvorí…

Ľudia, ktorí tam žijú. To je jasné.

Nechcený scenár, ale... Keby u vás horelo, čo by ste zachránili?

Sedačku (smiech). Nie, určite doklady, najobľúbenejšiu kabelku a asi počítač, v ktorom mám fotky plné spomienok. Ale dúfam, že taký scenár nenastane. Asi by som nevedela, čo mám vziať skôr.

Čo by mal mať každý doma?

Ja mám rada interiérové vône. Tie podľa mňa tvoria domov a nezabudnuteľnú spomienku. Keď vojdete dovnútra, jednoducho viete, že ste doma. Takže za mňa určite vône, ktoré sa nesú bytom a prevoňajú všetky miestnosti.


Máte tip na nejakú konkrétnu?

Momentálne ma bavia interiérové vône od značky Trudon a Diptyque.

Vaše najobľúbenejšie miesto v byte je…

Pracovňa. Kvôli sedačke Camaleonda od Maria Belliniho. Tú som si vysnívala a tiež som na ňu pekne dlho čakala.

A čo vás inšpirovalo pri zariaďovaní domova?

Ja hľadám inšpiráciu všade. V móde, v designe. Páči sa mi samozrejme minimalizmus, ale chcela som doma vyzdvihnúť nejaké prvky spojené napríklad so surfom alebo s miestami, ktoré máme radi. Máme napríklad keramiku od našej známej z Lanzarote, ktorá do nej otlačila rôzne mušličky a piesok. Takže vždy nejaká vec zastupuje konkrétne miesto, kde sme boli alebo cestovali.


Takže váš byt opisuje váš životný príbeh a neustále ožíva spolu s novými vecami, ktoré do neho postupne prinášate.

Určite áno, hlavne s tými ikonickými. Napríklad kreslo Wassily od Marcella Breuera zo 70. rokov, ktoré sme nechali zreštaurovať. Hoci sa dá kúpiť aj nový kúsok, radšej sme asi rok hľadali ten pôvodný model B3 od Gaviny. A nakoniec sme ho našli v Budapešti. Pri týchto kúskoch sa človek nesmie ponáhľať, niekde sa časom objavia samy.

Čo zútulní každý priestor?

Určite doplnky. Milujem vázy, vankúše, dečky, to je jasné. A u mňa doma je to práve nejaký ten kúsok z ciest, ktorý mi vždy pripomenie konkrétnu situáciu alebo krásne chvíle.


Veronika v ikonickom kresle Wassily.

Veronika v ikonickom kresle Wassily.

Váš najobľúbenejší Lejaan produkt?

Ja som začala s Quiet Jungle, takže stopercentne táto kolekcia obliečok, ktorá je úplne skvelá. Ale teraz som si veľmi obľúbila aj vaše deky. Používam ich vždy na terase, keď si večer sadneme von, alebo aj pri raňajkách s kávou.

A keby ste si mali vysnívať nejaký Lejaan produkt, ktorý v ponuke zatiaľ nemáme, čo by to bolo?

Mohli by ste tiež vyrábať interiérové vône. Na prevoňanie deky alebo vankúšika.


5 OTÁZOK PRE VERONIKU

Nové kúsky, alebo poklady z druhej ruky?

Poklady z druhej ruky.

V posteli radšej s knihou, alebo s Netflixom?

S knihou.

Ranné vtáča, alebo nočná sova?

Po tridsiatke už len ranné vtáča (smiech).

Dlhá vaňa, alebo rýchla sprcha?

Rýchla sprcha.

Jeden vankúš, alebo kaskáda?

Kaskáda.


PRODUKTY Z ČLÁNKU

Ružové obliečky Never Too Late

Biele obliečky One More Song

Biela plachta Quiet Jungle

Tkaná deka Woven Monocolour

Dekoračný vankúš Woven Monocolour

Biele uteráky Confident Hemp

Šedé uteráky Confident Hemp

Ružové uteráky Confident Hemp

Biely župan Honest White

Šedý župan Shy Grey

Mohlo by sa vám páčiť

Na návšteve u Kateřiny Pavlíček

Na návšteve u Kateřiny Pavlíček
Pozývame vás na návštevu k Pavlíčkovým. Kateřina je podnikateľka, infuencerka a inšpiratívna mama dvoch krásnych dievčatiek. Okrem Žofie a Nory sa ...

JESENNÉ HYGGE PODĽA LEJAAN

JESENNÉ HYGGE PODĽA LEJAAN
Hygge. Dánsky pojem vyjadrujúci pohodlie, pocit pohody, radosť z maličkostí. Popoludnie strávené s knižkou, dúšok horúcej kávy, zvuk dažďa bubnujúceho...
Prehľad článkov