Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 30 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 30 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 30 dní zadarmo Navštívte náš pražský showroom | Otvorený každý deň | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zadarmo pri objednávke nad 115 € Vrátenie do 30 dní zadarmo

Magazín LEJAAN

Interiéry, v ktorých sa dobre žije

Interiéry, v ktorých sa dobre žije

@arkhe.atelier

Ambiciózne, inovatívne, prekračujúce hranice obvyklého - takto svoje projekty popisuje architektonické štúdio Perspektiv, ktoré aktuálne prechádza expanziou na poli verejného priestoru a developerských projektov. Pre súkromnú rezidenčnú časť svojej tvorby preto vytvorili nový ateliér arkhe, ktorý sa venuje návrhu jedinečných domovov od hrubej stavby až do posledného detailu. Nahliadnite s nami za oponu ich veľkolepej práce. Predstavíme vám dva krásne projekty, pri ktorých sme mali možnosť prispieť k realizácii aj my.

APARTMÁN V SRDCI BRATISLAVY

„Od nového bývania klient očakával, že sa stane základňou, z ktorej môžu s rodinou vyrážať do celého sveta,“ popísalo architektonické štúdio projekt rodinného bytu v srdci slovenského hlavného mesta. Vznikol tak veľkorysý priestor, ktorý odráža kozmopolitný spôsob života klienta a kombinuje historizujúce prvky s moderným dizajnom.


Obývacia izba je vzdušná a nadčasová.

Obývacia izba je vzdušná a nadčasová.

„Byt sme zariaďovali metódou Design&Build, čo je vlastne forma realizácie na kľúč,“ vysvetlila nám Kristýna Boková, marketingová manažérka Perspektiv & akrhe. Vďaka tomu mali architekti pod dohľadom jednotlivé fázy realizácie a celý proces prestavby prebiehal oveľa plynulejšie.

Precízna práca a voľba kvalitných materiálov sa odráža na celkovom dojme z priestoru. V Interiéri dominujú povrchy s bohatými štruktúrami, ako je masívne drevo, kazetový obklad či exotický kameň z Brazílie, ktorý dominuje v kuchyni a aj v celej vstupnej časti bytu.


Výrazný kremeň z Brazílie a jemná paleta farieb tvoria zámerný kontrast.

Výrazný kremeň z Brazílie a jemná paleta farieb tvoria zámerný kontrast.

Komfortné používanie bytu umocňuje využitie moderných technológií. Jedným zo šikovných detailov sú motorické závesy v spálni, ktoré je možné zatiahnuť jednoduchým mávnutím ruky. Inteligentné svetlá zase jednoducho vykúzlia atmosféru, ktorú klient v danej chvíli preferuje.


Vďaka kazetovým obkladom naprieč bytom pôsobí priestor uceleným dojmom.

Vďaka kazetovým obkladom naprieč bytom pôsobí priestor uceleným dojmom.

Zvolené materiály a premyslené detaily poskytujú nadčasový základ pre doplnky, ktorým v štúdiu Perspektiv pripisujú obrovskú váhu. „Aj v rámci fotenia sa snažíme vyhrať so stylingom, aby byt pôsobil prívetivo a zabývane. Nie sme priaznivci sterilných interiérov. Klientovi v rámci finálneho odovzdania vždy dávame nejaký darček, či už je to designová váza alebo obliečky Lejaan. Berieme to ako taký príjemný štart do nového bývania.“ popísala ich prístup Kristína.


Priestory bratislavského bytu doplnili aj vybrané produkty Lejaan. Pre spálňu v tlmených tónoch zvolili architekti svetlošedú kolekciu Father's Playground a tkanú deku Woven Monocolour. „V našich interiéroch si zakladáme na detailoch. Každý centimeter musí byť využitý na maximum a každá škára musí byť dokonalá. Vieme, že s Lejaan máme podobnú filozofiu, a preto vaše výrobky tak radi používame,“ potešila nás Kristína v závere nášho rozhovoru.


PRESVETLENÝ BYT NA VINOHRADOCH

Najnovšou realizáciou štúdia arkhe je nadčasový interiér vinohradského bytu. Domov pre trojčlennú rodinu navrhovali s odkazom na jeho históriu, ale pre potreby dnešnej doby. Celý priestor vznikal na mieru, bez kompromisov a za využitia prvotriednych materiálov. Tak aby byt vyzeral dobre a slúžil svojmu účelu teraz aj za desiatky rokov.


Priestor vzdáva hold vysokým stropom vinohradských bytov aj nadčasovým materiálom.

Priestor vzdáva hold vysokým stropom vinohradských bytov aj nadčasovým materiálom.

Namiesto ostrých rohov pracovalo štúdio arkhe so zaoblenými tvarmi. „Priestor tak lepšie plynie, vizuálne aj fyzicky. Oblé tvary sú šikovnejšie a v mnohých prípadoch aj esteticky vhodnejšie,“ vysvetlil spoluzakladateľ štúdií Perspektiv a arkhe Ján Antal. Ako príklad uviedol stenu s dreveným obkladom, ktorá v byte vznikla vďaka celkovej úprave dispozície a ukrýva praktické úložné priestory aj plnohodnotnú kúpeľňu.


Doska kuchynského ostrovčeka vznikla z troch zaoblených dosiek kremeňa.

Doska kuchynského ostrovčeka vznikla z troch zaoblených dosiek kremeňa.

Pri návrhu architekti dbali na to, aby skryli čo najviac rušivých prvkov. Spotrebiče preto ukrýva kuchynský ostrovček a vstavaný nábytok. Neviditeľné je aj kúrenie, ukryté za ratanovým výpletom, na ktorý dizajnom nadväzujú jedálenské stoličky od švajčiarskeho architekta Pierra Jeannereta z 50. rokov. Interiér ďalej oživujú výrazné doplnky v podobe krištáľových svietidiel Bomma Orbital, sklenené stolíky Soda od značky Miniforms či ručne viazaný koberec Gun Rug.


Drevená stena ukrýva šatňu, kúpeľňu, samostatnú toaletu a úložné priestory.

Drevená stena ukrýva šatňu, kúpeľňu, samostatnú toaletu a úložné priestory.

Svoju úlohu v priestore hrá aj posteľná bielizeň a prikrývka Lejaan. Spálňu tentoraz architekti zahalili do tmavších a tlmenejších farieb, aby podčiarkli útulnú a pokojnú atmosféru. Elegantným detailom je profilované sklo, ktoré prepúšťa svetlo, podporuje intimitu a rozdeľuje miestnosť na spaciu a šatníkovú časť.


Štúdio arkhe si kladie za cieľ vytvárať interiéry, v ktorých sa bude dobre žiť. A byt na Vinohradoch je jedným z nich. „Vyhýbame sa trendom. Máme radi, keď je priestor plný prírodných materiálov, ktoré chytajú krásnu patinu, obstoja pri každodennej prevádzke a budú vám robiť radosť ešte dlhé roky. Než ich znova prebrúsite, namoríte alebo pretriete,“ uzavrel svoje rozprávanie architekt Ján Antal.


V kúpeľni pracovali architekti s terrazzom, ktoré k nájomným domom neodmysliteľne patrí.

V kúpeľni pracovali architekti s terrazzom, ktoré k nájomným domom neodmysliteľne patrí.

ŠTÚDIO PERSPEKTIV & ARKHE

Štúdio Perspektiv je známe svojimi skúsenosťami v oblasti kancelárskych a komunitných priestorov. Ich expertíza však siaha oveľa ďalej. Pri svojich realizáciách dbajú na funkčnosť aj udržateľnosť s cieľom nachádzať tie najlepšie riešenia a posúvať status quo súčasnej architektúry. Tento rok v októbri predstavili svoju novú značku arkhe – architektonický a realizačný ateliér venujúci sa rezidenčným projektom pre koncových zákazníkov. Ich filozofia sa opiera o individuálny prístup ku každému návrhu a počúvanie potrieb klientov.


SPOLUPRÁCA S ARCHITEKTMI

Radi sa podieľame na jedinečných projektoch. Vlastná výroba a vysoké nároky na dizajn a kvalitu nám umožňujú vytvoriť produkty na mieru a naplniť tak priania aj tých najnáročnejších klientov. Spojte sa s nami aj vy prostredníctvom nášho B2B Programu.

Mohlo by sa vám páčiť

Mix & Match s Kateřinou Kersey

Mix & Match s Kateřinou Kersey
Študovala interiérový dizajn vo Florencii, pracovala niekoľko rokov pre talianske high-end značky a teraz sa zaoberá profesionálnym návrhom interié...

Na návšteve u Pavlíny Louženskej

Na návšteve u Pavlíny Louženskej
Stojí za úspešnou platformou #HolkyzMarketingu a ako certifikovaný mentor od Google pomáha mladým značkám rásť. Svojím domovom plným ikonického design...
Prehľad článkov